TINKLARAŠTIS

Aliuminio, plastikinių ir medinių langų palyginimas

Lapkričio 30d.

Plastikiniai, mediniai ar aliuminio langai? Kasmet žingsnis po žingsnio žmogaus kūrybai ribų nėra, pasitelkus technologijas ieškoma vis kažko geresnio ir patvaresnio. Dviračio neišradinėsime, bet apie jo tobulėjimą galima kalbėti.

Kriterijai, kurie rūpi žmonėms, žinoma, svarbiausi yra kaina, kokybė ir dizainas. Kaip ir žmogų nepažįstamą pasitinkame pagal išvaizdą, o palydime pagal protą, taip ir su mūsų interjeru ir eksterjeru, norime, kad jis būtų gražus, o tik vėliau susimąstome, kad kokybė ir yra protingas grožio ir kainos santykio apsvarstymas iš anksto.

Užbėgdama skubančiam skaitovui už akių, pridedu lentelę, kurioje palyginami skirtingų medžiagų langai, tas kas susidomės ir prisės ant kėdės plačiau pasidomėti - visi argumentai žemiau.

Langų savybės Aliuminio langai Plastikiniai langai Mediniai langai
Žema kaina ++ +++ ++
Ilgaamžiškumas +++ + ++
Tvirtumas +++ + ++
Atsparumas drėgmei +++ +++ +
Šiltumas +++ +++ +++
Ekologiškumas +++ + +++
Garso izoliacija ++ + ++
Dizainas +++ ++ +++
Priežiūros paprastumas +++ ++ +

Kaina - plastikiniai langai yra kur kas pigesni už medinius apie 2 - 3 kartus. Aliuminio langai yra arti medinių langų kainos. Ne visuomet kaina turėtų badyti akis, elementarus pavyzdys plastikinis, medinis ir metalinis šaukštas, su visais valgyti galime, bet ne su visais valgome kasdien. Šioje vietoje manau netaupome, nes žinome, kad su metaliniu šaukštu valgysime ilgiau. Šiuo atveju ilgamažiškumas yra privalumas ir kaina to neįtakoja.

Ilgaamžiškumas - „gerai prižiūrimi ir plastikiniai, ir mediniai langai gali tarnauti nuo 10 metų iki 15 metų. Tačiau galima apkaustyti langus aliuminiu, o tai prailgina jų eksploatacinį laikotarpį. Taigi plastikiniai langai yra lygiaverčiai mediniams“. Perskaitę kitų langų gamintojų teiginį aliuminio langai „nosį užrietę“ stovi ir konstatuoja faktą, kad jie ir yra iš aliuminio ir jokių papildomų apkaustų nereikia. Plastikiniai langai kasmet turi būti reguliuojami, nes dėl temperatūrų svyravimo gali išlinkti, mediniai - reikalauja išorinio impregnavimo ir labai sausos žaliavos, o aliuminio langai gali tarnauti 80 metų be papildomos priežiūros.

Tvirtumas – plastikas, medis ir metalas. Viskas šiais trim žodžiais ir pasakyta. Mokydamiesi mokykloje per fizikos pamokas, manau, šių medžiagų skirtumus išmokome.

Atsparumas drėgmei – plastikas ir aliuminio profiliai šiuo kriterijumi nukonkuruoja medį, nes natūralumas „kiša medžiui pagalius į ratus“, medis gali pabrinkti ir sunkiau atsidarinėti.

Šiltumas – Aliuminio profiliai jau gaminami panašios šiluminės varžos kaip ir mediniai – turi šiltus užpildus. Bet kalbėdami apie rėmus, nepamirškime, kad šiluma priklauso ir nuo stiklo paketų storio ir jų kamerų skaičiaus.

Ekologiškumas – medis ir aliuminis – pilnai ekologiška medžiaga, o va štai plastikas susiduria su ekologiškumo problema.

Garso izoliacija – pagal lentelę dėl garso izoliacijos aliuminis (su užpildais) ir medis yra panašių savybių, o plastikas susiduria su ilgaamžiškumo problema, kuomet per daugelį metų, išsikraipymo atveju, jo garso izoliacinės savybės silpnėja.

Dizainas – sakoma dėl skonio nesiginčyjama. Tiek aliuminio gaminiai, tiek plastikiniai gali būti įvairiausių spalvų ir tekstūrų. Sakytumėt medis taip pat, bet jei žmogus dedasi medinius langus, tikriausiai jis ir nori medžio tekstūros, bet, žinoma, nemirtinga natūrali klasika žavi. Aliuminio profilis turi privalumą, kad gali būti ne tik matiniais ar struktūriniais dažais dažytas, bet ir būti anoduotas, o anoduotas aliuminio profilis atsparus korozijai, nešvarumams, įbrėžimams. Jo spalva ir blizgumas neblunka bei turi izoliacinį elektrai sluoksnį. Bet nepamirškime klasikos, aliuminio profiliai taip pat gali būti medžio tekstūros, tik šiuo atveju vieno kito euro iš piniginės ištraukti reikės nepagailėti.

Priežiūros paprastumas – aliuminio ir plastiko gaminiai lengviau prižiūrimi, jiems užtenka švarios šluostės, tuo tarpu, kad mediniai langai būtų visuomet gražūs ir turėtų estetinį vaizdą, reikia nepamiršti juos kas kelerius metus impregnuoti. Valyti langus mes visi turime, bet tam reikia nusiteikti...Tad šiai minutei siūlau Jums paskaityti apie aliuminio profilių galimybes ir panaudojimo sritį.

Aliuminio langai yra itin tvirti, stabilūs ir ilgaamžiai – dėl to jų kaina yra aukštesnė nei plastikinių ar medinių langų. Aliuminio langai išsaugo savo savybes net ir po daugelio metų. Be to, aliuminio langai geriau už plastikinius langus ar medinius langus atlaiko apkrovas, taigi ten, kur montuojami didelių matmenų langai, aliuminis turi didžiausią pranašumą. Dėl to aliuminio konstrukcijos naudojamos dangoraižių ir kitų komercinių pastatų su didelių išmatavimų langais statyboje, aliuminio langai montuojami į žiemos sodus. Aliuminio profiliai dėl savo patvarumo itin tinka ten, kur didelis žmonių judėjimas (parduotuvėse, ligoninėse, kituose viešosios paskirties pastatuose), kur langai dažnai atidarinėjami. Siekiant pagerinti aliuminio langų šilumos izoliacines savybes, į juos imta montuoti terminius intarpus, dar vadinamus termoizoliaciniais tilteliais, kurie atskiria aliuminio dalis ir taip sulaiko daugiau šilumos. Aliuminio lango šiltumas daugiausiai priklauso nuo šių intarpų pločio, profilio storio ir pačios profilio konstrukcijos. Aliuminio langų profiliai gali būti „šilti“ (su plastikiniais intarpais), „šalti“ (be plastikinių intarpų) arba atsparūs ugniai. Šilti aliuminio profiliai naudojami pastato išorės stiklinimui – langams, lauko durims, fasadams. Šalti aliuminio profiliai skirti vidaus stiklinimui – vidinėms durims, pertvaroms, vitrinoms. Aliuminio langai yra itin atsparūs drėgmei, be to, geriau už kitus izoliuoja garsą. Aliuminio profiliai yra dažomi arba anoduojami, taip apsaugant juos nuo galimo išorės poveikio. Aliuminio langams galima parinkti įvairias blizgias, matines ir pastelines spalvas iš RAL spalvininko. Aliuminio langai rekomenduojami komercinės paskirties objektams, sandėliams, biurams ir kitiems statiniams, kur svarbu ilgaamžiškumas ir patvarumas. Aliuminio langams nereikia ypatingos priežiūros.

Ieškote geriausių partnerių naujam projektui?

"Aluminum" profilių kokybė garantuoja patrauklų dizainą, energijos vartojimo efektyvumą ir saugumą tiek individualiems klientams, tiek privačiam ir valstybiniam sektoriui.

KONTAKTAI

Technikos g. 10A, Kaunas 51212 TEL.: +370 69 809011 PAŠTAS: aliuminis@stiklita.lt WEB: www.aliuminium.lt

KONTAKTAI

Technikos g. 10A, Kaunas 51212 TEL.: +370 68 507512 PAŠTAS: aliuminis@stiklita.lt WEB: www.aliuminium.lt
Įveskite elektroninio pašto adresą
Jūsų elektroninio pašto adresas sėkmingai įvestas į duomenų bazę